Barren Lands First Nation – Brochet Chief John Clarke
Berens River First Nation Chief Hartley Everett
Birdtail Sioux Dakota Nation Chief Ken Chalmers
Black River First Nation Chief Sheldon Kent
Bloodvein First Nation Chief Roland Hamilton
Brokenhead Ojibway Nation Chief Jim Bear
Buffalo Point First Nation Chief John Thunder
Bunibonibee Cree Nation Chief Timothy Muskego
Canupawakpa Dakota Nation Chief Viola Eastman
Chemawawin Cree Nation Chief Clarence Easter
Cross Lake Chief Cathy Merrick
Dakota Plains Wahpeton Nation Chief Orville Smoke
Dakota Tipi First Nation Chief Keith Pashe
Dauphin River First Nation Chief John Stagg
Ebb and Flow First Nation Chief Wayne Desjarlais
Fisher River Cree Nation Chief David Crate
Fox Lake Cree Nation Chief Walter Spence
Gamblers First Nation Chief David A. Ledoux
Garden Hill First Nation Chief Dino Flett
God’s Lake First Nation Chief Gilbert G. Andrews
Hollow Water First Nation Chief Larry Barker
Keeseekoowenin Ojibway Nation Chief Norman Bone
Kinonjeoshtegon First Nation Chief David Traverse
Lake Manitoba Treaty 2 First Nation (Dog Creek) Chief Cornell McLean
Lake St Martin First Nation Chief Adrian Sinclair
Little Grand Rapids First Nation Chief Raymond Keeper
Little Saskatchewan First Nation Chief Hector Shorting
Long Plain First Nation Chief Dennis Meeches
Manto Sipi Cree Nation – God’s River Chief Oliver Okemow
Marcel Colomb First Nation Chief Priscilla Colomb
Mathias Colomb Cree Nation –  Pukatawagan Deputy Chief Richard Dumas
Misipawistik Cree Nation – Grand Rapids Chief Harold Turner
Mosakahiken Cree Nation Chief Jim Tobacco
Nisichawayasihk Cree Nation Chief Marcel Moody
Northlands Dene First Nation – Lac Brochet Chief Joe Antsanen
Norway House Cree Nation Chief Ron Evans
O-Chi-Chak-Ko-Sipi First Nation Chief Stephanie Blackbird
Opaskwayak Cree Nation Chief Christian Sinclair
O-Pipon-Na-Piwin Cree Nation – South Indian Lake Chief Chris Baker
Pauingassi First Nation Chief Michael Owens
Peguis First Nation Chief Glenn Hudson
Pinaymootang First Nation Chief Garnet Woodhouse
Pine Creek First Nation Chief Karen Batson
Poplar River First Nation Chief Vera Mitchell
Red Sucker Lake First Nation Chief Sam Knott
Rolling River First Nation Chief Michael McKay
Roseau River Anishinabe First Nation Chief Craig Alexander
Sagkeeng First Nation Chief Derrick Henderson
Sandy Bay First Nation Chief Lance Roulette
Sapotaweyak Cree Nation Chief Nelson Genaille
Sayisi Dene First Nation Chief Tony Powderhorn
Shamattawa First Nation Chief Jeffrey Napoakesik
Skownan First Nation Chief Cameron Catcheway
St. Theresa Point First Nation Chief David McDougall
Swan Lake First Nation Chief Francine Meeches
Tataskweyak Cree Nation Chief Doreen Spence
Tootinaowaziibeeng Treaty Reserve Chief Barry McKay
War Lake First Nation Chief Betsy Kennedy
Wasagamack First Nation Chief Alex McDougall
Waywayseecappo First Nation Chief Murray Clearsky
Wuskwi Sipihk First Nation Chief Elwood Zastre
York Factory First Nation Chief Ted Bland